Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šlehačkové dorty

22. 9. 2009

Tiramisu

Uvaříme si velm isilnou černou kávu do misky. Pak ušleháme šlehačku a do ní za přimícháme 300 g Lučiny, cukr moučka dle chuti, 1 rozšlehaný žloutek. Do formy navrstvíme piškoty máčené v kávě. Na piškoty nalijeme vrstvu šlehačky. Pak opět piškoty (piškoty vždy nejdřív namočíme do kávy). PAk zase šlehačka. Takto vrstvíme, na konec dáme vrstvu šlehačky. Někdy pro zpestření dávám na vrstvu piškotů ještě banán nakrájený na kolečka. Necháme v lednici nejlépe přes noc. Po ztuhnutí posypeme kakaem.

Piškoty na Tiramisu: Vyšleháme 3 žloutky se 7 lžícemi cukru, přidáme špetku soli, 7-9 zarovnaných lžic polohr. mouky, těsto si naplníme do sáčku, nebo zdobičky a na plech s pečícím papírem stříkáme piškoty. Výška cca 0,5 cm, délku si určete sami. HODNĚ nabydou. Ještě než je dáme péct, posypeme je smíchaným moučk. a krystalovým cukrem (lehce ne velkou vrstvu) a necháme stát než se cukr vsákne. Kdyby jste neodhadli vrstvu cukru a zůstal na piškotech, nevadí upečte to, nepřipálí se a po upečení zbylý cukr odklepnete. Vsáknutí cukru bude trvat klidně i deset minut.

Potom dáme péct do předehřáté trouby na 160 st.Pečeme cca 10 minut. Hotové hned odloupneme obracečkou a dáme vychladnout. Piškoty uchováváme v zavřené nádobě

.

Šlehačkový dort

2 Zakysané smetany rozmícháme s ml. cukrem (cca 5 lžic) a potom vmícháme do ušlehané šlehačky. Nakonec přidáme 5 lžic rumu. Do formy poskládáme piškoty, zalijeme šlehačkovou hmotou. Vrstvy střídáme.  1/2 šlehačky můžeme ochutit kakaem a střídat bílou a kakaovou šlehačku. Necháme v lednici nejlépe přes noc.

 

Ovocný dort se šlehačkou 

Upečeme si ve formě světlý piškot. Já dělám na formu o průměru 23 cm ze 3 vajíček. Ten po vychladnutí jednou prokrojíme  a namažeme marmeládou (příchuť podle použitého ovoce). Korpus vrátíme do formy. Ušleháme si 400 ml šlehačky a přimícháme želatinový ztužovač Dr. Oetker připravený dle návodu, jen místo vody dáme naředěnou marmeládu nebo popř. džus. Nakonec do šlehačky přimícháme ovoce nakrájené na drobné kousky. Po ztuhnutí (cca 2 hodiny) si připravíme želé (já nejradši cukrárenské želé), opět místo vody  použít džus nebo šťávu z ovoce a nalijeme na šlehačku. Necháme ztuhnout.